שמלת כלה לבנה

הצבע הלבן בשמלת כלה מזכיר לנו טוהר,ביהדות נהוג שהכלה תלבש שמלת כלה לבנה ביום חתונתה עדות למנהג זה אנו יכולים לראות במשפט "כי נמחלו עוונותיה ביום זה ועתה היא טהורה מחטאיה".

המסורת להתחתן בשמלת כלה לבנה היא מסורת ארוכת שנים. אנשים מדתות אחרות גם נוהגים כך. מלכת אנגליה ויקטוריה מהמאה ה- 19 היא זאת שהתחילה את מסורת החתונות בממלכה כאשר נישאה לבן דוד אלברט, בחרה ללבוש ביום חתונתה שמלת כלה לבנה.והאמת היא שמרגע זה חתונה בלבוש שמלת כלה לבנה הפך למסורת בממלכת אנגליה.

עם השנים הצבע והחתונה בשמלת כלה לבנה הפך למסורת בכל הדתות , לטוהר והתמימות של הכלות המיועדות שבנישואיהן, ליבן היה נקי ומוכן להתמסרות הטוטאלית לבן זוגן. גם למהפכה התעשייתית הייתה לא מעט השפעה על המהפך שהתחולל בתחום שמלות. בתקופה שקדמה למהפכה התעשייתית לא כל כלה יכלה להרשות לעצמה שמלת כלה לבנה מפוארת וחדשה.

הכלות של אותה תקופה הסתפקו בשמלה רגילה והמחשבה הייתה מה יוכלו לעשות בשמלת הכלה לאחר החתונה. רק כלות מהמעמד הגבוהה יכלו להרשות לעצמן שמלות כלה לבנה מבדים יקרים. המהפכה התעשייתית נתנה את האפשרות לכלות מכל מעמד לתפור לעצמן שמלת כלה לבנה אם מראה מפואר מבדים זולים יותר. ברור לכלונו כי רובן התחתנו בשמלת כלה לבנה.

ריכזנו עבורכם רשימת – שמלות כלה בדרום

בשיתוף עם כאן האירוע