צילום אירוע

צילום אירוע

בעשור האחרון ענף צילום האירועים עבר שדרוג משמעותי ובעל ערך רב. כיצד נבחר צלם לאירוע וכמה זה יעלה לנו? האמת מאחורי המחיר!

על דבר אחד כולנו מסכימים, בעשור האחרון ענף צילום האירועים עבר שדרוג משמעותי ובעל ערך רב.

בעבר

אם נחזור אחורה בזמן (ואני מנדב את חתונתי לצורך הדוגמה) צילום האירוע כלל צלם וידאו עם מצלמה על עגלה מחוברת לכבל חשמל כתום ארוך ומציק שמטייל עם הצלם בכל האולם, ומי יודע כמה חוגגים קיללו את הרגע שנתקלו בו, דגימת סאונד ישירות ממיקרופון המצלמה שהשתנה בכל פעם שהצלם שינה את מקומו ביחס לרמקולים, צילום סטילס (ע"ג סרט צילום) שבו לצלם לא הייתה אינדיקציה לגבי מצב התמונה, האם עצמנו עיניים, תמונה שרופה או חשיפה נמוכה…

במקרה הטוב קיבלנו אלבום עם כמות התמונות שהגבלנו מראש ("פילם" זוכרים), בשנים מתקדמות יותר עוד הצליחו לשווק לנו גם אלבום "אלק" מעוצב, שהכינה תיכוניסטית עם רקע באומנות שהיה מורכב מהרס מוחלט של התמונות היפות שלנו, חרוזים, אבנים וכל מיני קיצ'ים נוספים.

סרט הווידאו שלנו היה ערוך בצורה סטנדרטית, ומוצר הסופי כלל שלוש קלטות ווידאו באריזה שחורה.

היום

נכון להיום תחילת החודש הראשון של שנת 2016 תחום צילום האירועים בישראל הוא מהמפותחים בעולם.

חתונה איכותית ומסוקרת היטב תכלול לפחות מצלמת רחף ומצלמת כתף (ללא כבלים), סאונד אלחוטי ישירות מעמדת הדי.ג’יי, שני צלמי סטילס המצוידים במצלמות דיגיטליות מתקדמות, פלאשים ברחבה לשיפור תאורת הרקע, שידור בלייב של רגעים מהערב על גבי מסכי ענק והקרנת מצגת תמונות מצילומי החוץ שנערכו כבר בשעות הצהריים.

תמונות האירוע שלא הוגבלו בכמותן (כ-1500) יועברו לזוג המאושר כבר ביום שלמחרת על גבי תקליטור די.וי.די ואילו המוצר המוגמר יימסר לזוג תוך כשבוע מיום בחירת התמונות וההגדלות.

גם סרט האירוע עבר שדרוג משמעותי והוא כולל פרומו וחלוקה לפרקים, אפשרות לשינויים בעריכה,

בחירת המוסיקה של התקצירים ובנוסף "כאילו שזה לא מספיק" נקבל גם סרט קצר כדי לא לשעמם את החברה.

את הסרט נקבל על גבי תקליטור די.וי.די. בארבעה העתקים לפחות הכולל תמונה מהחתונה מודפסת בחזית.

החל משנת 2015 ולהיום ניתן לבקש צילום אירוע גם במצלמות ׳היי דפינישיין׳ ו׳בלו ריי׳ מהמתקדמות ביותר. רק קחו בחשבון כי עליכם לדאוג שכל המכשירים שהטלויזייה והדי.וי.די שלכם צריכים לתמוך בפורמט זה.

הדובדבן שבקצפת הוא ה"אלבום הדיגיטלי", אלבום העשוי מעור משובח ומריח טוב, מודפס על גבי נייר פוטו איכותי המכיל את התמונות היפות ביותר שבחרנו, וכמובן מחלקת גרפיקה מתקדמת שהופכת אותו למוצר קסום מהאגדות.

פער המחירים בין הצלמים

לאחר הסבר מפורט כל כך, נשאלת שאלת השאלות שמטרידה כל זוג בישראל והיא: פער המחירים בין הצלמים.

להלן המרכיבים המשפיעים על המחיר:

1. חומרי הגלם איתם עובד הסטודיו, ישנם אלבומים זולים ויקרים יותר, אלבום דיגיטלי עם נייר פוטו או אינדיגו שהוא זול יותר ופחות איכותי. כללית, צלמים מובילים בוחרים בחומרי הגלם האיכותיים יותר שמשפיעים על המחיר.

2. המרכיב האנושי והם הצלמים, עסק המכבד את עצמו מעסיק אנשי מקצוע מיומנים היטב שעלותם לא זולה כלל, אך לצערי הרב ישנם בתי עסק המעסיקים צעירים חסרי ניסיון בעלויות נמוכות.

מעבר לכך ובהתחייבות אני מבטיח לכם, כי כל המובילים בתחום הצילום שווים וזהים לחלוטין, וכל שעליכם לעשות הוא להחליט לאיזה סגנון וקו צילום אתם מתחברים יותר וזכרו – הכסף אינו משקר.

בשיתוף עם כאן האירוע